Weekend Football Results

By Dominique Stafford in Football

Friday March 17

Essex Senior Football League: Tower Hamlets 1 Ilford 2.

Spartan League Premier Division: London Tigers 0 Tring Athletic 5.

Saturday March 18

Ryman League Premier Division: AFC Sudbury 1 Harrow Borough 3, Bognor Regis Town 7 Folkestone Invicta 1, Burgess Hill Town 3 Staines Town 3, Enfield Town 2 Leatherhead 1, Grays Athletic 0 Havant & Waterlooville 2, Harlow Town 1 Leiston 2, Hendon 2 Needham Market 1, Kingstonian 0 Billericay Town 3, Merstham 0 Canvey Island 3, Tonbridge Angels 0 Dulwich Hamlet 0, Wingate & Finchley 2 Metropolitan Police 3, Worthing 0 Lowestoft Town 1.

North Division: AFC Hornchurch 1 Wroxham 1, Bowers & Pitsea 1 Waltham Abbey 1, Brightlingsea Regent 1 Bury Town 0, Dereham Town 2 Aveley 2, Haringey Borough 5 Great Wakering Rovers 2, Maldon & Tiptree 0 Brentwood Town 1, Norwich United 2 Ware 1, Romford 3 Heybridge Swifts 3, Soham Town Rangers 2 Thurrock 1, Tilbury 0 Phoenix Sports 2, VCD Athletic 3 Cheshunt 0.

Essex Senior Football League: Barking 3 Southend Manor 0, Barkingside 3 Eton Manor 1, Basildon United 1 Waltham Forest 2, Clapton 1 West Essex 1, FC Romania 2 Stansted 0, Hullbridge Sports 1 London Bari 1, Sporting Bengal United 2 Burnham Ramblers 1, Takeley 6 Enfield (1893) 1, Wadham Lodge 0 Sawbridgeworth Town 1.

Spartan League Premier Division: Biggleswade United 0 Sun Sports 1, Hoddesdon Town 1 FC Broxbourne Borough 3, Holmer Green 0 Crawley Green 2, Leighton Town 1 Edgware Town 0, London Colney 2 Leverstock Green 2, St Margaretsbury 2 Hertford Town 1, Stotfold 2 Berkhamsted 3, Welwyn Garden City 4 Oxhey Jets 0, Wembley 4 Colney Heath 0.

Division One: Ampthill Town 3 Kensington Borough 5, Bedford 1 Biggleswade FC 0, Broadfields United 0 Hillingdon Borough 1, Harpenden Town 0 Buckingham Athletic 0, Langford 1 Baldock Town 3, Risborough Rangers 2 Brimsdown 1, Southall 5 Hatfield Town 1, Winslow United 2 Codicote 2, Wodson Park 2 Hadley Wood & Wingate 1.

Division Two: Grendon Rangers 0 New Bradwell St Peter 3, MK Gallacticos 2 Aston Clinton 2, St Neots Town Reserves 5 The 61 FC 1, Totternhoe 6 Unite MK 0, Tring Corinthians 1 Amersham Town 3, Tring Town AFC 1 Thame Rangers 6.

Division Two Cup: Mursley United 3 Clean Slate 2.

Add Comment

Add Your Comment

You don't need an account to leave a comment

By posting your comment you agree to our T & C